RNF18FTD2K49
Overview of RNF18FTD2K49
Part NumberRNF18FTD2K49
ManufacturerStackpole Electronics, Inc.
DescriptionRES 2.49K OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload RNF18FTD2K49 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNF18FTD2K49
Specification of RNF18FTD2K49
Resistance
2.49 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)