RWR80S6190BSB12
Overview of RWR80S6190BSB12
Part NumberRWR80S6190BSB12
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 619 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S6190BSB12 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S6190BSB12
Specification of RWR80S6190BSB12
Package
Bulk
Resistance
619 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
S (0.001%)