RWR80S61R9BRBSL
Overview of RWR80S61R9BRBSL
Part NumberRWR80S61R9BRBSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 61.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S61R9BRBSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S61R9BRBSL
Specification of RWR80S61R9BRBSL
Package
Bulk
Resistance
61.9 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)