RWR80S61R9FRBSL
Overview of RWR80S61R9FRBSL
Part NumberRWR80S61R9FRBSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 61.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S61R9FRBSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S61R9FRBSL
Specification of RWR80S61R9FRBSL
Package
Bulk
Resistance
61.9 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)