RWR80S6340BSRSL
Overview of RWR80S6340BSRSL
Part NumberRWR80S6340BSRSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 634 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S6340BSRSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S6340BSRSL
Specification of RWR80S6340BSRSL
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
634 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
S (0.001%)