RWR80S6340FRB12
Overview of RWR80S6340FRB12
Part NumberRWR80S6340FRB12
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 634 OHM 2W 1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S6340FRB12 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S6340FRB12
Specification of RWR80S6340FRB12
Package
Bulk
Resistance
634 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)