RWR80S63R4FRS73
Overview of RWR80S63R4FRS73
Part NumberRWR80S63R4FRS73
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 63.4 OHM 2W 1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S63R4FRS73 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S63R4FRS73
Specification of RWR80S63R4FRS73
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
63.4 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)