RWR80S64R1DRB12
Overview of RWR80S64R1DRB12
Part NumberRWR80S64R1DRB12
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 64.1OHM 2W 0.5% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S64R1DRB12 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S64R1DRB12
Specification of RWR80S64R1DRB12
Package
Bulk
Resistance
64.1 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)