RWR80S64R1DRBSL
Overview of RWR80S64R1DRBSL
Part NumberRWR80S64R1DRBSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 64.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S64R1DRBSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S64R1DRBSL
Specification of RWR80S64R1DRBSL
Package
Bulk
Resistance
64.1 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)