RWR80S64R9BSBSL
Overview of RWR80S64R9BSBSL
Part NumberRWR80S64R9BSBSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 64.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S64R9BSBSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S64R9BSBSL
Specification of RWR80S64R9BSBSL
Package
Bulk
Resistance
64.9 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
S (0.001%)