RWR80S6810FMRSL
Overview of RWR80S6810FMRSL
Part NumberRWR80S6810FMRSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 681 OHM 2W 1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S6810FMRSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S6810FMRSL
Specification of RWR80S6810FMRSL
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
681 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
M (1%)