RWR80S6R81FSS73
Overview of RWR80S6R81FSS73
Part NumberRWR80S6R81FSS73
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 6.81 OHM 2W 1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S6R81FSS73 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S6R81FSS73
Specification of RWR80S6R81FSS73
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
6.81 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
S (0.001%)