SG73P1JTTD2800D
Overview of SG73P1JTTD2800D
Part NumberSG73P1JTTD2800D
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
DescriptionRES 280 OHM 0.5% 1/3W 0603
DatasheetsDownload SG73P1JTTD2800D Datasheet PDFPDF Icon
Price for SG73P1JTTD2800D
Specification of SG73P1JTTD2800D
Resistance
280 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)