SIT3372AI-4B2-30NG128.000000
Overview of SIT3372AI-4B2-30NG128.000000
Part NumberSIT3372AI-4B2-30NG128.000000
ManufacturerSiTime
DescriptionMEMS OSC VCXO 128.0000MHZ HCSL
DatasheetsDownload SIT3372AI-4B2-30NG128.000000 Datasheet PDFPDF Icon
Price for SIT3372AI-4B2-30NG128.000000
Specification of SIT3372AI-4B2-30NG128.000000
Frequency
128 MHz
Voltage - Supply
3V
Frequency Stability
25ppm
Absolute Pull Range (APR)
120ppm
Current - Supply (Max)
97mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)