SIT3373AC-1E2-25NX614.000000
Overview of SIT3373AC-1E2-25NX614.000000
Part NumberSIT3373AC-1E2-25NX614.000000
ManufacturerSiTime
DescriptionMEMS OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL
DatasheetsDownload SIT3373AC-1E2-25NX614.000000 Datasheet PDFPDF Icon
Price for SIT3373AC-1E2-25NX614.000000
Specification of SIT3373AC-1E2-25NX614.000000
Strip
Supplier
SiTime
Frequency
614 MHz
Voltage - Supply
2.5V
Frequency Stability
25ppm
Absolute Pull Range (APR)
370ppm
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
Ratings
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)