SXT22416BA48-20.000M
Overview of SXT22416BA48-20.000M
Part NumberSXT22416BA48-20.000M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 20.000MHZ 16 PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416BA48-20.000M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416BA48-20.000M
Specification of SXT22416BA48-20.000M
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
50ppm
Frequency Tolerance
30ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40C ~ 85C
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)