SXT22416BA48-37.400M
Overview of SXT22416BA48-37.400M
Part NumberSXT22416BA48-37.400M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 37.400MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416BA48-37.400M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416BA48-37.400M
Specification of SXT22416BA48-37.400M
Status
Active
Series
SXT224
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Type
MHz Crystal
Frequency
37.4 MHz
Frequency Stability
50ppm
Frequency Tolerance
30ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40C ~ 85C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)