SXT22416BB27-19.200M
Overview of SXT22416BB27-19.200M
Part NumberSXT22416BB27-19.200M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 19.200MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416BB27-19.200M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416BB27-19.200M
Specification of SXT22416BB27-19.200M
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
30ppm
Frequency Tolerance
30ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20C ~ 70C
Ratings
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)