SXT22416CA07-12.288M
Overview of SXT22416CA07-12.288M
Part NumberSXT22416CA07-12.288M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 12.288MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416CA07-12.288M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416CA07-12.288M
Specification of SXT22416CA07-12.288M
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Frequency
12.288 MHz
Frequency Stability
50ppm
Frequency Tolerance
25ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
0C ~ 70C
Ratings
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)