SXT22416CA48-19.200M
Overview of SXT22416CA48-19.200M
Part NumberSXT22416CA48-19.200M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 19.200MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416CA48-19.200M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416CA48-19.200M
Specification of SXT22416CA48-19.200M
Status
Active
Series
SXT224
Package
Bulk
Supplier
Suntsu Electronics, Inc.
Type
MHz Crystal
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
50ppm
Frequency Tolerance
25ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40C ~ 85C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)