SXT22416CC27-14.7456M
Overview of SXT22416CC27-14.7456M
Part NumberSXT22416CC27-14.7456M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 14.7456MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416CC27-14.7456M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416CC27-14.7456M
Specification of SXT22416CC27-14.7456M
Frequency
14.7456 MHz
Frequency Stability
25ppm
Frequency Tolerance
25ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-20C ~ 70C
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)