T494X156M035AT
Overview of T494X156M035AT
Part NumberT494X156M035AT
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP TANT 15UF 20% 35V 2917
DatasheetsDownload T494X156M035AT Datasheet PDFPDF Icon
Price for T494X156M035AT
Specification of T494X156M035AT
Package
Tape & Reel (TR)
Capacitance
15 F
Tolerance
20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)