TNPW0805287KFHEA
Overview of TNPW0805287KFHEA
Part NumberTNPW0805287KFHEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 287K OHM 1% 1/8W 0805
DatasheetsDownload TNPW0805287KFHEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for TNPW0805287KFHEA
Specification of TNPW0805287KFHEA
Series
TNPW e3
Resistance
287 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
50ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)