TNPW08052K20DETA
Overview of TNPW08052K20DETA
Part NumberTNPW08052K20DETA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
DatasheetsDownload TNPW08052K20DETA Datasheet PDFPDF Icon
Price for TNPW08052K20DETA
Specification of TNPW08052K20DETA
Series
TNPW
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Features
Military
Temperature Coefficient
25ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)