628-43W2222-4NA
Overview of 628-43W2222-4NA
Part Number628-43W2222-4NA
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS SLDR CUP
DatasheetsDownload 628-43W2222-4NA Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2222-4NA
Specification of 628-43W2222-4NA
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature
Board Side (M3)
Termination
Solder Cup
Primary Material
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A