628-43W2224-1N1
Overview of 628-43W2224-1N1
Part Number628-43W2224-1N1
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
DatasheetsDownload 628-43W2224-1N1 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2224-1N1
Specification of 628-43W2224-1N1
Mounting Type
Through Hole
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder
Primary Material
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 10A