628-43W2224-1T4
Overview of 628-43W2224-1T4
Part Number628-43W2224-1T4
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
DatasheetsDownload 628-43W2224-1T4 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2224-1T4
Specification of 628-43W2224-1T4
Flange Feature
Board Side (4-40); Mating Side (4-40)
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 10A