628-43W2224-1NA
Overview of 628-43W2224-1NA
Part Number628-43W2224-1NA
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS VERT SLDR
DatasheetsDownload 628-43W2224-1NA Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2224-1NA
Specification of 628-43W2224-1NA
Flange Feature
Board Side (M3)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 10A