628-43W2222-4T2
Overview of 628-43W2222-4T2
Part Number628-43W2222-4T2
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS SLDR CUP
DatasheetsDownload 628-43W2222-4T2 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2222-4T2
Specification of 628-43W2222-4T2
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature
Board Side (4-40)
Termination
Solder Cup
Primary Material
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A