630-47W1250-2NB
Overview of 630-47W1250-2NB
Part Number630-47W1250-2NB
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 47POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 630-47W1250-2NB Datasheet PDFPDF Icon
Price for 630-47W1250-2NB
Specification of 630-47W1250-2NB
Flange Feature
Housing/Shell (M3)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Backset Spacing
0.370" (9.40mm)