6STD37SCR99E10X
Overview of 6STD37SCR99E10X
Part Number6STD37SCR99E10X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
DatasheetsDownload 6STD37SCR99E10X Datasheet PDFPDF Icon
Price for 6STD37SCR99E10X
Specification of 6STD37SCR99E10X
Package
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Current Rating (Amps)
7.5A