ABC50HEYS
Overview of ABC50HEYS
Part NumberABC50HEYS
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
DatasheetsDownload ABC50HEYS Datasheet PDFPDF Icon
Price for ABC50HEYS
Specification of ABC50HEYS
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness
10.0in (0.25m)
Contact Type
Cantilever
Color
Flange Feature
Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia