AE666R14B15S6
Overview of AE666R14B15S6
Part NumberAE666R14B15S6
ManufacturerConesys
DescriptionCONN PLUG FMALE 15POS CRIMP
DatasheetsDownload AE666R14B15S6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for AE666R14B15S6
Specification of AE666R14B15S6
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
15
Shell Size - Insert
14-15
Orientation
6
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VDC