C04UL3R3D-6ZN-X0T
Overview of C04UL3R3D-6ZN-X0T
Part NumberC04UL3R3D-6ZN-X0T
ManufacturerKnowles Dielectric Labs
DescriptionHIGH-Q MLCC (UL): 0402, 3.3 PF (
DatasheetsDownload C04UL3R3D-6ZN-X0T Datasheet PDFPDF Icon
Price for C04UL3R3D-6ZN-X0T
Specification of C04UL3R3D-6ZN-X0T
Capacitance
3.3 pF
Tolerance
0.5pF
Voltage - Rated
200V
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.025" (0.64mm)