C0603C680K4HACAUTO
Overview of C0603C680K4HACAUTO
Part NumberC0603C680K4HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 0603 68PF 16V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C0603C680K4HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C680K4HACAUTO
Specification of C0603C680K4HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
KEMET
Capacitance
68 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
16V
Temperature Coefficient
X8R
Operating Temperature
-55C ~ 150C
Features
Low ESL, High Temperature
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)