C0603C680M1HACAUTO
Overview of C0603C680M1HACAUTO
Part NumberC0603C680M1HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 0603 68PF 100V ULTRA STA
DatasheetsDownload C0603C680M1HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C680M1HACAUTO
Specification of C0603C680M1HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance
68 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
X8R
Operating Temperature
-55C ~ 150C
Features
Low ESL, High Temperature
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)