C0603C681G8GAL7867
Overview of C0603C681G8GAL7867
Part NumberC0603C681G8GAL7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 10V NP0 0603
DatasheetsDownload C0603C681G8GAL7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681G8GAL7867
Specification of C0603C681G8GAL7867
Series
SMD Comm C0G SnPb
Capacitance
680 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Low ESL
Ratings
Applications
High Reliability
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)