C0603C681J2RAC7867
Overview of C0603C681J2RAC7867
Part NumberC0603C681J2RAC7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 200V X7R 0603
DatasheetsDownload C0603C681J2RAC7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681J2RAC7867
Specification of C0603C681J2RAC7867
Series
SMD Comm X7R
Capacitance
680 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
200V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Applications
Bypass, Decoupling
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)