C1206N103K1XRH7189
Overview of C1206N103K1XRH7189
Part NumberC1206N103K1XRH7189
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 10000PF 100V X7R 1206
DatasheetsDownload C1206N103K1XRH7189 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1206N103K1XRH7189
Specification of C1206N103K1XRH7189
Series
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Supplier
KEMET
Capacitance
10000 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
100V
Applications
High Reliability
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.083" (2.10mm)