C1206N330J102T
Overview of C1206N330J102T
Part NumberC1206N330J102T
ManufacturerHoly Stone Enterprise Co., Ltd.
DescriptionCAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload C1206N330J102T Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1206N330J102T
Specification of C1206N330J102T
Status
Active
Series
HVC
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance
33 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
High Voltage
Ratings
Applications
SMPS Filtering
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)