C1206N472J501T
Overview of C1206N472J501T
Part NumberC1206N472J501T
ManufacturerHoly Stone Enterprise Co., Ltd.
DescriptionCAP CER 4700PF 500V C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload C1206N472J501T Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1206N472J501T
Specification of C1206N472J501T
Series
MVC
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance
4700 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
500V
Features
High Voltage
Ratings
Applications
SMPS Filtering
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)