C1206N683J050T
Overview of C1206N683J050T
Part NumberC1206N683J050T
ManufacturerHoly Stone Enterprise Co., Ltd.
DescriptionCAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload C1206N683J050T Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1206N683J050T
Specification of C1206N683J050T
Series
NCC
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance
0.068 F
Tolerance
5%
Voltage - Rated
50V
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)