C1206N680J102T
Overview of C1206N680J102T
Part NumberC1206N680J102T
ManufacturerHoly Stone Enterprise Co., Ltd.
DescriptionCAP CER 68PF 1KV C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload C1206N680J102T Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1206N680J102T
Specification of C1206N680J102T
Series
HVC
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance
68 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Features
High Voltage
Ratings
Applications
SMPS Filtering
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)