C1206N471J631T
Overview of C1206N471J631T
Part NumberC1206N471J631T
ManufacturerHoly Stone Enterprise Co., Ltd.
DescriptionCAP CER 470PF 630V C0G/NP0 1206
DatasheetsDownload C1206N471J631T Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1206N471J631T
Specification of C1206N471J631T
Series
MVC
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Capacitance
470 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
630V
Features
High Voltage
Ratings
Applications
SMPS Filtering
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)