C1210X470F4HAC7800
Overview of C1210X470F4HAC7800
Part NumberC1210X470F4HAC7800
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 47PF 16V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C1210X470F4HAC7800 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X470F4HAC7800
Specification of C1210X470F4HAC7800
Series
SMD Comm X8R HT150C Flex
Capacitance
47 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
16V
Applications
Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)