C1210X470K4HACAUTO
Overview of C1210X470K4HACAUTO
Part NumberC1210X470K4HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 47PF 16V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C1210X470K4HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X470K4HACAUTO
Specification of C1210X470K4HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
47 pF
Tolerance
10%
Voltage - Rated
16V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)