C1210X470M1HACAUTO
Overview of C1210X470M1HACAUTO
Part NumberC1210X470M1HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 47PF 100V ULTRA STA
DatasheetsDownload C1210X470M1HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X470M1HACAUTO
Specification of C1210X470M1HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
47 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
100V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)