C48-16R20-16S-402
Overview of C48-16R20-16S-402
Part NumberC48-16R20-16S-402
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R20-16S-402 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R20-16S-402
Specification of C48-16R20-16S-402
Connector Type
Plug, Female Sockets
Orientation
N (Normal)
Cable Opening
1.033" (26.24mm)