C48-16R20-16S6-102
Overview of C48-16R20-16S6-102
Part NumberC48-16R20-16S6-102
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R20-16S6-102 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R20-16S6-102
Specification of C48-16R20-16S6-102
Connector Type
Plug, Female Sockets
Orientation
6
Cable Opening
1.033" (26.24mm)