C48-16R20-25P9-102
Overview of C48-16R20-25P9-102
Part NumberC48-16R20-25P9-102
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG MALE 25POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R20-25P9-102 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R20-25P9-102
Specification of C48-16R20-25P9-102
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
25 (Power)
Shell Size - Insert
20-25
Orientation
9
Cable Opening
1.033" (26.24mm)